Geodeta Śrem

Usługi geodezyjne dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji na terenie województwa wielkopolskiego.

GEODETA WIELKOPOLSKA


Usługi geodezyjne dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji na terenie województwa wielkopolskiego.


Co nas wyróżnia? Wieloletnie doświadczenie zawodowe, rzetelne podejście do klienta, a także wysoka jakość techniczna naszych usług oraz konkurencyjne ceny.


Posiadamy nowoczesny sprzęt pomiarowy, dzięki czemu nasze prace realizowane są z wysoką dokładnością oraz w możliwie jak najkrótszym czasie

GEODETA ŚREM

Z czym kojarzony jest najczęściej zawód geodety w Śremie? Jeśli nie miałeś okazji przyjrzeć się bliżej tej profesji, prawdopodobnie pierwszym obrazem, jaki pojawi się w Twojej głowie, jest osoba stojąca przy ulicy, dokonująca jakichś pomiarów przy użyciu sprzętu przypominającego aparat na statywie. Jednak wachlarz zadań takiej osoby jest o wiele większy niż wykonywanie samych pomiarów. Poznaj nasze kompetencje!

Czym zajmuje się geodeta w Śremie?

Aktualnie obowiązującym aktem prawnym, opisującym uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii, jest Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 28 lipca 2020 r. W oparciu o ten przepis, geodeci w Śremie wykonują różnorodne prace w ramach następujących obszarów (zakresów) uprawnień zawodowych:

  • geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne,
  • rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych,
  • geodezyjne pomiary podstawowe,
  • geodezyjna obsługa inwestycji,
  • geodezyjne urządzanie terenów rolnych i leśnych,
  • redakcja map,
  • fotogrametria i teledetekcja.

Naszą ofertę kierujemy do przedsiębiorstw, instytucji publicznych i inwestorów prywatnych. Przeczytaj i sprawdź, w jakich sytuacjach konieczne jest skorzystanie z naszych usług.

Kupujesz działkę? Nawiąż współpracę z geodetą w Śremie!

Zakup działki w Śremie to doskonały sposób na lokatę kapitału lub pierwszy krok w kierunku postawienia własnego domu. Co prawda ta czynność nie obliguje nabywcy do skorzystania z usług geodety, jednak warto zdecydować się na współpracę z naszą firmą, by mieć pewność, że granice działki zostały odpowiednio wyznaczone. Profesjonalny geodeta precyzyjnie określi granice działki w oparciu o informacje zawarte w miejscowym planie zagospodarowania terenu.

Jego zadaniem będzie w tym przypadku wznowienie znaków granicznych. Na ich podstawie wyznaczona zostanie linia, do której sięga działka. Jednoznaczne wyznaczenie granic działku pomoże uniknąć ewentualnych sporów z właścicielami sąsiadujących terenów.

Planujesz budowę domu? Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy – dobrego geodety w Śremie!

Budowa domu w Śremie i urządzenie go według własnego uznania to z pewnością marzenie wielu osób. Jest to również skomplikowana logistycznie inwestycja, wymagająca współpracy z wieloma specjalistami. Na kilku jej etapach konieczne będzie skorzystanie z naszych usług geodezyjnych w Śremie. O jakich sytuacjach konkretnie mowa?

Po uzyskaniu warunków zabudowy i zakupie projektu domu, czas na sporządzenie mapy do celów projektowych. Zadanie to należy oczywiście do geodety w Śremie, a my chętnie podzielimy się wiedzą i doświadczeniem, abyś Ty mógł skupić się na innych aspektach inwestycji.

Kolejna wizyta wiązać się będzie z wytyczeniem budynku. Musi ono być zgodne z zatwierdzonym planem zagospodarowania działki. Praca polega na wykonaniu różnorodnych pomiarów geodezyjnych w Śremie, a kończy się odpowiednim wpisem w dzienniku budowy.

Po zakończeniu budowy prawdopodobnie konieczne będzie wystąpienie z wnioskiem o możliwość użytkowania budynku. Do pisma należy dołączyć mapę obrazującą położenie budynku oraz przyłączy. Obowiązkiem geodety na tym etapie jest zamieszczenie w dzienniku budowy zapisu o wykonaniu inwentaryzacji powykonawczej w Śremie.

Zapraszamy do współpracy i składania zapytań. Naszym atutem jest wieloletnie doświadczenie, nowoczesny sprzęt, ceny adekwatne do jakości usług i zindywidualizowane podejście do każdego zlecenia.