Ile kosztuje wytyczenie granicy działki przez geodetę w Poznaniu?

Wytyczanie działki może być konieczne w kilku przypadkach. Zabiegają o to często inwestorzy, chcący ogrodzić teren wedle istniejących punktów granicznych, ale też osoby dzielące większe areały na mniejsze parcele lub wydzielające część gruntu ze swojej działki. Prace tego typu powinien w każdym wypadku przeprowadzić specjalista.

Ile kosztuje wytyczenie granicy działki przez geodetę w Poznaniu? Profesjonalne firmy geodezyjne nie podają odgórnych cenników, a swoje usługi wyceniają indywidualnie, na podstawie konkretnego przypadku. Jeśli więc chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za wytyczanie działki czy ponowne wytyczanie granic działki, skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

Kiedy konieczne jest wytyczenie działki?

Zgodnie z prawem budowlanym, inwestycje budowlane albo chęć prawnego przeorganizowania terenu, którego jest się właścicielem, wymaga dopełnienia odpowiednich formalności. Część z nich jest związana z usługami geodety z Poznania, który po zapoznaniu się z przypadkiem przyjeżdża na miejsce i wykonuje stosowne pomiary, zgodne z zapisami w dokumentach własnościowych, urzędowych mapach lub przygotowanych projektach.

Najczęściej wytyczanie działki związane jest z inwestycją budowlaną. Wytyczenie granic działki budowlanej jest niezbędne do rozpoczęcia przedsięwzięcia. Geodeta w Poznaniu może w ten sposób umożliwić pełnoprawne postawienie ogrodzenia, wydzielenie mniejszej parceli z działki czy podział na mniejsze jednostki, przeznaczone np. do sprzedaży. Jeśli granice, niezbędne do podjęcia realizacji planowanego przedsięwzięcia lub transakcji, z biegiem czasu stały się nieczytelne, konieczne jest przeprowadzenie ponownego wytyczenia granic działki.

W jaki sposób przeprowadza się wytyczanie granic działki budowlanej?

Profesjonalny geodeta w Poznaniu podczas swojej pracy posługuje się udostępnioną przez klientów dokumentacją. W przypadku wytyczania granicy działki budowlanej istotnymi są projekty architektoniczne oraz aktualna, urzędowa dokumentacja, w tym bieżące mapy.

Podczas wytyczania działki geodeta wykorzystuje nowoczesny i dokładny sprzęt pomiarowy oraz własną wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Każdy przypadek jest inny, dlatego metody postępowania zawsze są dopasowywane do konkretnych zleceń.

Wytyczanie granicy działki – cena

Ze względu na ogromne zróżnicowanie zadań, jakie są stawiane przed geodetami z Poznania, nasza firma nie oferuje odgórnego cennika. Wszystkie zlecenia wyceniane są indywidualnie, na podstawie wielkości działki wymagającej wytyczenia, jej przeznaczenia czy ewentualnych komplikacji w postaci luk w dokumentach lub braku oznaczeń w terenie.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile zapłacisz za wytyczenie granicy działki budowlanej, skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy udzielą wyczerpujących informacji i przygotują kosztorys kompleksowej usługi.

Decydując się na inwestycję budowlaną, warto przy wytyczaniu granic działki w cenie zawrzeć również inne, niezbędne podczas budowy elementy, takie jak przygotowanie map do celów projektowych czy zlecenie inwentaryzacji powykonawczej. Decydując się na kompleksową obsługę geodezyjną u jednego profesjonalisty, masz gwarancję wykonania niezbędnych prac rzetelnie, terminowo i w atrakcyjnej cenie. Kompleksowe usługi, zawierające wytyczanie działek, bez względu na okoliczności są przez inwestorów wybierane zdecydowanie najchętniej ze względu na oszczędność czasu i redukcję kosztów obsługi inwestycji.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog