Zespół geodetów towarzyszy inwestorom od początku do końca realizacji założeń budowlanych. Wykwalifikowani specjaliści zajmują się m.in. przygotowaniem i wytyczaniem działki, sporządzaniem niezbędnej dokumentacji, w skład której wchodzi chociażby mapa geodezyjna do celów projektowych, kontrolowaniem przebiegu procesu budowlanego oraz przeprowadzaniem inwentaryzacji podwykonawczej. Na czym skupia się geodezyjna inwentaryzacja podwykonawcza budynku?

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas powstawania nowych obiektów, czyli szeroko pojętej budowy. Działamy na terenie całego województwa wielkopolskiego i realizujemy zadania powierzone nam zarówno przez klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju firmy oraz instytucje. Jeżeli potrzebujesz inwentaryzacji powykonawczej budynku, nie mogłeś trafić lepiej! W dalszej części tekstu wyjaśnimy Ci, dlaczego tak uważamy.

Jak przeprowadzamy inwentaryzację powykonawczą budynku?

Pomiar powykonawczy budynku w dużej mierze polega na jak najdokładniejszym opisaniu obiektu. Prawidłowo wykonany powinien zatem zawierać wszystkie dane dotyczące rozmieszczenia poszczególnych elementów. Niezbędne jest zawarcie w dokumentacji wykonanych pomiarów, a często także sporządzenie mapy powykonawczej. Co ważne, obowiązkowi przeprowadzenia inwentaryzacji podlegają wszystkie elementy infrastruktury – zarówno podziemne, jak i nadziemne.

Inwentaryzacja powykonawcza – ile kosztuje i od czego zależy cennik?

Dokładny koszt zawsze wyliczamy indywidualnie, ponieważ geodezyjne usługi zawsze obejmują wiele zadań – w tym właśnie inwentaryzację powykonawczą. Cennik tego typu usług zależy między innymi od takich czynników jak:

• zakres prac – im bardziej skomplikowany i rozległy, tym wyższe opłaty,
• wielkość działki,
• ukształtowanie terenu,
• status prawny gruntu.

W związku z tym nie podajemy konkretnej ceny geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, ponieważ moglibyśmy wprowadzić Cię w błąd. Zamiast tego prezentujemy widełki. Dzięki nim Ty – jako nasz potencjalny klient – zyskasz wstępne rozeznanie w kwestiach finansowych. Zazwyczaj pomiary budynku kosztują od około 1000 do 1500 złotych (lub niewiele powyżej tej kwoty).

Czy pomiar powykonawczy budynku jest obowiązkowy?

Warto jeszcze wspomnieć o kwestiach prawnych, gdyż inwentaryzacja powykonawcza nie należy do grupy usług, które można realizować opcjonalnie. To obligatoryjny proces, a wszystko dokładnie opisuje Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane art. 43. Temu obowiązkowi podlegają wszystkie obiekty, które wymagają otrzymania decyzji o pozwoleniu na budowę.

Co wyróżnia naszą firmę specjalizującą się w inwentaryzacji powykonawczej – geodezyjnepomiary.pl?

Celem każdej firmy jest wyróżnienie się na rynku. My nie zamierzamy jednak składać obietnic bez pokrycia, zatem skupimy się tylko na tych elementach, które zawsze charakteryzują nasze działania.

Korzystamy ze sprawdzonego sprzętu, do którego mamy stuprocentowe zaufanie

Zadania wchodzące w zakres szeroko pojętej geodezji wymagają korzystania tylko z takiego sprzętu, który będzie perfekcyjnie spełniał swoje funkcje. Podczas wykonywania pomiarów nie mogą zdarzyć się żadne pomyłki. W związku z tym nasza firma dba o dobór najdokładniejszych narzędzi.

U nas atrakcyjne ceny łączą się z wysoką jakością usługi

Zależy nam, aby nasi klienci byli zadowoleni z naszych usług, a jednocześnie nie musieli wydawać majątku. Przygotowaliśmy więc konkurencyjne stawki – bez obniżania wysokiego poziomu naszych usług.

Oferujemy kompleksową pomoc w innych zadaniach związanych z obiektami budowlanymi

Specjalizujemy się w różnych zleceniach z zakresu geodezji. Oprócz inwentaryzacji powykonawczej wykonujemy również:

  • pomiary realizacyjne,
  • mapy do celów projektowych,
  • kompleksową obsługę geodezji inwestycyjnej, czyli tak zwaną geodezję katastralną.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu! Nasz numer telefonu to: 725 621 118, a adres e-mail: BIURO@GEODEZYJNEPOMIARY.PL.