Mapa geodezyjna do celów projektowych – jaki jest koszt i czas wykonania?

Mapa geodezyjna do celów projektowych jest niezbędnym dokumentem, który należy sporządzić przed realizacją jakiejkolwiek budowy. Do jej wykonania potrzebne są dokładne pomiary geodezyjne. Dokument ten powstaje w oparciu o aktualną kopię mapy zasadniczej.

Wykonanie mapy geodezyjnej najlepiej zlecić rzetelnej firmie, która wykonuje pomiary, wykorzystując do tego celu profesjonalne narzędzia. Mapa do celów projektowych to dokument, bez którego niemożliwe jest rozpoczęcie budowy ani jej zakończenie. Sprawdź zatem, na co zwrócić uwagę, wybierając usługi geodezyjne oraz jaki jest koszt i czas wykonania projektu. 

Mapa geodezyjna do celów projektowych – czas wykonania

Mapy geodezyjne tworzone są w oparciu o normy techniczno-prawne obowiązujące w Polsce. Podczas prac o wieloetapowym charakterze niezbędna jest precyzyjność. Geodeta musi wykonać wiele pomiarów, a w związku z tym poświęcić na nie czas. Ile czeka się na mapę geodezyjną? Wszystko zależy od geodety, ale również urzędników w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. 

Podczas dopełniania formalności niezbędne będzie dostarczenie wielu dokumentów. Jednym z nich jest mapa zasadnicza do celów projektowych. Po dokument ten należy zgłosić się do Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego. Zawiera on wszelkie informacje na temat rozmieszczenia gruntów, budynków, dróg oraz obiektów na danym terenie. Geodeta w mieście Gniezno będzie bazował na mapie zasadniczej, tworząc pozostałe mapy. Czas oczekiwania na gotowy projekt jest uzależniony od wielu czynników, dlatego szacuje się, że trwa on od kilku tygodni do nawet 3 miesięcy.

Jaki jest koszt wykonania mapy geodezyjnej do celów projektowych?

W przypadku kosztów mamy podobną sytuację, co w kwestii czasu wykonania mapy geodezyjnej. Cena zależy od wielu czynników, choćby takich jak wielkość terenu, region czy rodzaj inwestycji. Na finalny koszt ma wpływ wiele aspektów, ale także to, jaki cennik ma dany geodeta w Gnieźnie.

Poszukując usługodawcy na terenie województwa wielkopolskiego, który oprócz rzetelnego podejścia do Klienta ma także do zaoferowania konkurencyjne ceny, warto skontaktować się z firmą geodezyjnepomiary.pl. Świadczy usługi dla klientów z sektora prywatnego i biznesowego. Wykonuje pomiary m.in. pod budowę domów jednorodzinnych, dróg i sklepów wielkopowierzchniowych. Dla tego usługodawcy rozmiar i rodzaj inwestycji nie ma najmniejszego znaczenia. 

Dlaczego warto wybrać usługi firmy geodezyjnepomiary.pl?

Firmę geodezyjną w Gnieźnie tworzy zespół doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Ich atutami jest doskonałe przygotowanie merytoryczne, zaangażowanie, rzetelność oraz terminowość. Usługodawca wykonuje także mapy do celów projektowych dotyczących przyłączy. Na uwagę zasługuje profesjonalne podejście do każdego zlecenia, bogate doświadczenie oraz szeroki zakres usług geodezyjnych świadczonych nie tylko w Gnieźnie, ale także okolicznych miejscowościach.

Niepodważalnym atutem firmy jest także terminowość. Niezależnie od rodzaju inwestycji, istotną rolę odgrywa czas. Z tego względu usługodawca wykonuje pomiary geodezyjne niezwłocznie po otrzymaniu zlecenia i w dogodnym dla Klienta terminie. Poszukując geodety w Gnieźnie, firmę tę warto wziąć pod uwagę ze względu na jej bogate doświadczenie i pozytywne opinie o niej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog